IV Niedziela Wielkanocna - 26.04.2015

IV Niedziela Wielkanocna - 26.04.2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.04.2015 r.

1.         Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

Gościmy dzisiaj w naszej Parafii i Klasztorze  o. Piotra Strocenia – pracującego w Kłajpedzie na Litwie. O. Piotr głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary, które złożycie po Mszy Św. na rzecz Parafii w Kłajpedzie oraz na budowę nowego klasztoru.

2. Zapraszamy na kolejną uliczną ewangelizację pt. WIELKIE MISJE NA PLACACH”. Początek spotkania o godz. 16.15 na Placu przy Banku PKO BP w Lęborku. Zmartwychwstały Jezus czeka na Ciebie!

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Także w środę zapraszamy Duszpasterstwo Samorządowców i Pracowników z Samorządów powiatu lęborskiego na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I-szy Piątek i I-sza Sobota miesiąca. W I-szy Piątek zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 8.30 i 17.30. W I-szy Piątek zapraszamy dzieci na Spowiedź Św. o godz. 16.00, następnie na Mszę Św. o godz. 16.30. Także w I-szy Piątek zapraszamy na Strefę Chwały, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, następnie katecheza, wystawienie NS, modlitwa uwielbienia i wstawiennicza. W I-szą Sobotę zapraszamy wraz z Domowym Kościołem na Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca o godz. 08.10. W I-szą Sobotę nabożeństwo majowe o godz. 17.00 ze wg na Uroczystość NMP Królowej Polski.

5. W sobotę, 2 maja, ze wg – że 3 maja przypada w V Niedzielę Wielkanocną będziemy  obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godz. 6.30, 9.00, 18.00 oraz dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00.

6. Również w sobotę 2 maja swoje imieniny będzie obchodził o. Zygmunt  Kraczyński. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, aby modlić się w intencji Solenizanta.

7. Klub Gazety Polskiej w Lęborku odwołuje dzisiejsze spotkanie z prof. Ziemowitem Miedzińskim. Natomiast w dniu 2 maja o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z p. Dorotą Kanią w auli w domu parafialnym.

8. Sakrament Bierzmowania w naszym Sanktuarium odbędzie w dniu 6 maja br. w środę o godz. 18.00. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w czasie wizytacji naszej Parafii przez Ks. Bpa Wiesława Śmigla. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

  9. W przyszłą niedzielę wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16.15.

10. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 6-7 czerwca br.  Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

11. Kronika żałobna. Do domu Ojca odeszli:

śp. Regina Derdowska, lat 52, z ul. Staromiejskiej;

śp. Norbert Formella, lat 77, z ul. Gdańskiej.

Dobry Jezu, a nasz Panie… 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony