IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017

IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu, 24 grudnia 2017 r.

1.         Witamy w naszej wspólnocie br. Pawła Zieńkowa – kleryka III roku. Życzymy br. Pawłowi obfitości Łask Bożych i dobrego pobytu w Lęborku.

2.         Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od  Mszy Świętej z Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 22.00 (dla dzieci i ludzi starszych), a następnie Pasterka o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Po Pasterce zapraszamy na otwarcie Lęborskiego Greccio – Żywej Szopki na Placu Pokoju. Zapraszamy na wspólne kolędowanie, konkursy dla dzieci, wspólną radość przy Żywej Szopce w dniu 25 grudnia od godz. 14.00 – 16.00.

3.         W czasie Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych w naszej Świątyni jak w każdą niedzielę. 25 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00.

4. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mamom i Tatom, które przygotowywały śniadania dla Dzieci; dziękujemy także Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, Darczyńcom za przygotowanie wczorajszej Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących.

5. Dzisiaj o godz. 11.30 będzie można wziąć Światło Betlejemskie; także nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. A przyjęta intencja zostanie odprawiona o godz. 15.00.

6. Spowiadamy przed każdą Mszą Świętą do godz. 16.00.

7. Pragniemy poinformować, że 29 grudnia w piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na ostatni etap remontu instrumentu organowego oraz na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium. Plan pierwszych dni kolędy przedstawia się następująco:

29 grudnia 2017r. (piątek) - Gdańska do nr 79 a włącznie

30 grudnia 2017r.(sobota) - Gdańska od nr 80 do końca, Basztowa

W czasie kolędy nie ma Spowiedzi Św. czwartkowej.

8. Bractwo Św. Jakuba Ap. rozprowadza przy wyjściu z kościoła opłatki na stół wigilijny.

9.  Ministranci rozprowadzają sianko na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Ministrantów.

10. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 10.00 – 12.00. Nie będzie Spowiedzi czwartkowej od godz. 16.00.

11. Parafia Św. Jakuba Ap. i organista Igor Jankowski serdecznie zapraszają na Międzynarodowy Koncert - muzyczne jasełka, które odbędą się w naszym Sanktuarium 26-go grudnia o godz. 19.00. Wystąpią między innymi: Chór Żeński „GAUDEAMUS", pianista Artur Sychowski z Warszawy, a także wybitni soliści z Chin. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

12. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2018 roku, w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

13. Kronika żałobna:

W tym tygodniu odszedł do domu Ojca:

-       śp. Dariusz Bednarczyk, lat 48, z ul. Sienkiewicza;

-       Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli. 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony