IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018

IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu, 23 grudnia 2018 r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie o. Kamila – diakona i br. Łukasza – kleryka V roku. Życzymy o. Kamilowi i br. Łukaszowi obfitości Łask Bożych i dobrego pobytu w Lęborku.
 2. Spowiadamy dzisiaj na każdej Mszy Św. Jutro w dzień wigilijny zapraszamy na Mszę Św. o godz. 6.00 i 9.00. Spowiedź Św. od godz. 8.00 do 12.00. W czasie Świąt nie spowiadamy.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od  Mszy Świętej z Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 22.00 (dla dzieci i ludzi starszych), a następnie Pasterka o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Po Pasterce zapraszamy na otwarcie Lęborskiego Greccio – Żywej Szopki na Placu Pokoju. W czasie Pasterki będziemy się modlić w intencji br. Darka, Solenizanta.
 4. W czasie Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych w naszej Świątyni jak w każdą niedzielę. 25 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00.

4. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mamom i Tatom, którzy przygotowywali śniadania dla Dzieci; dziękujemy także Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, Darczyńcom, Miastu Lębork, Centrum Sportu i Rekreacji, MOPS-owi,  Wolontariuszom: za przygotowanie dzisiejszej Wigilii dla ubogich i potrzebujących.

5. Dzisiaj o godz. 11.30 będzie można wziąć Światło Betlejemskie.

6. Pragniemy poinformować, że 2 stycznia 2019 r. w środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wkład własny remontu Wieży naszego Sanktuarium.

7. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 10.00 – 12.00. Nie będzie Spowiedzi czwartkowej od godz. 16.00.

8.  W zakrystii i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 15 zł (większa) i 8 zł (mniejsza).

 1. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny.

10. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się piątek, 11 stycznia 2019 roku, w naszym kościele. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

11. Kronika żałobna:

Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

 • śp. Lilianna Gronka, lat 61, z ul. Monte Cassino;
 • śp. Jerzy Wąsik, lat 66, z ul. Węgrzynowicza;
 • śp. Roman Etmański, lat 61, z ul. Zwycięstwa;
 • śp. Wiesław Beyrowski, lat 80, z ul. Wyszyńskiego;
 • śp. Sławomir Lieske, lat 45, z ul. Batalionów Chłopskich;
 • śp. Jan Ciupa, lat 75, z ul. Grunwaldzkiej.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony