III Niedziela Zwykła - 22.01.2017

III Niedziela Zwykła - 22.01.2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017 r.

1. Dzisiaj białoruscy muzycy śpiewają na wszystkich Mszach Św., natomiast  o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się ,,Noworoczny Koncert Świąteczny'' Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i Przyjaciół. Podczas Koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy w kompozycjach i aranżacjach Macieja Naczka i Pawła Słońca.  Swoim występem zaszczyci nas także białoruski Chór Parafii św. Szymona i Heleny z Mińska – "Głos Duszy" pod dyrekcją Tatjany Gozewskiej. 
Po koncercie zbierana będzie ofiara przeznaczona na działalność i dalszy rozwój Lęborskiej Orkiestry Kameralnej. W imieniu organizatorów wydarzenia serdecznie zapraszamy na koncert!2. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom, które przyjęły chórzystów z Białorusi do swoich domów. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi!

3. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy przedstawia się następująco:

23 stycznia 2017r. (poniedziałek) – Kossaka, Młynarska;

24 stycznia 2017r. (wtorek) – Plac Pokoju i Wyszyńskiego, uzupełnienia Kolędy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00.

4.          Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek oraz w piątek do południa, po południu tylko w piątek. Nie ma w najbliższym tygodniu Spowiedzi Świętej w czwartek od godz. 14.00.

5.          Jeśli jesteś młodym mężczyzną i szukasz własnej drogi życia to zapraszamy Ciebie na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”. Głównym celem tych rekolekcji jest: zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 27 do 29 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl, w zakrystii lub klasztorze.   

6.          W środę 25 stycznia br. będziemy obchodzić Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła. Tego dnia kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7.          Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 24 stycznia, wspomnienie Św. Franciszka Salezego; w czwartek, 26 stycznia, wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa; w piątek, 27 stycznia, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza; w sobotę, 28 stycznia, wspomnienie Św. Tomasz z Akwinu.

8.          Fundacja Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej, którą założył nasz Pan organista, od lat pomaga utalentowanej białoruskiej młodzieży prezentować swoje zdolności muzyczne w Polsce. Po każdej Mszy Św. można będzie nabyć u organisty płyty z wybitnymi koncertami białoruskich orkiestr i chórów, i w ten sposób wspomóc fundację. Wspomóżmy tę szlachetną inicjatywę.

9. Przypominamy, że nasza Parafia w ramach programu „Rodzina Rodzinie” – Caritas Polska objęła wsparciem finansowym jedną rodzinę poszkodowaną w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii z Aleppo na okres 6 miesięcy. Dziękujemy za wsparcie i za modlitwę.

10.      Ofiary z tacy z przyszłej Niedzieli będą przeznaczone na dalsze remonty w naszym kościele.

11. W niedzielę 29 stycznia br. zapraszamy Dzieci wraz Rodzicami, którzy przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 15.00.

12. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

Śp. Tomasz Badulski, lat 52, z ul. Gdańskiej;

Śp. Jadwiga Boruszewska, lat 67, z ul. 10 Marca;

Śp. Wojciech Gralla, lat 60, z ul. I Armii W.P.;

Śp. Regina Traskowska, lat 87, z ul. Targowej.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony