III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

– NIEDZIELA BIBLIJNA - 15.04.2018 r.

  1. W dzisiejszą Niedzielę Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Biblijną, a po niej X Tydzień Biblijny. W tym roku jesteśmy zaproszeni, by w Niedzielę Biblijną włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie List do Rzymian. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy cytaty z Pisma Św., do poczytania w domu.
  2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 15.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rodziców i Dzieci, które przygotowują się do Przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Od najbliższego wtorku tj. 17 kwietnia br. rozpocznie się Nowenna 9. wtorków przed Uroczystością Św. Antoniego z Padwy.

4. Dnia 19 kwietnia br. (czwartek) o godz. 17.30 odbędzie się w salce Maksymiliana Kolbego (I piętro) spotkanie uczestników pielgrzymki do Kalisza, Częstochowy i Niepokalanowa.   W tym dniu upływa ostateczny termin uregulowania należności za udział w pielgrzymce. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

5. W dniu 23 kwietnia br. w poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, aby się modlić w intencji Solenizanta, o. Anzelma.

6. Dekretem Biskupa Pelplińskiego nasze Sanktuarium Św. Jakuba Ap. ma pozwolenie na celebrowanie Mszy Św. oraz nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie.

7. W dniu 24 kwietnia br. przyjeżdża do nas mammobus firmy Lux Med. Zachęcamy wszystkie Panie w wieku 50-59 lat do wykonania badania profilaktycznego. Badania odbędą się przy sklepie Kaufland.

8. Do domu Ojca odeszli:

śp. Barbara Polańska, lat 60, z ul. Kossaka;

śp. Zuzanna Twardochleb, lat 78, z ul. E. Plater;

śp. Bogdan Zientkiewicz, lat 69, z ul. Zwycięstwa.

Dobry Jezu, a nasz Panie… 

ps.

 W dniach 21 i 22 kwietnia odbędzie się akcja Lęborskie Pola Nadziei organizowana przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. W związku z tym w niedzielę 22 kwietnia po Mszach świętych przy wyjściach z kościoła będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami i wesprzeć szczytny cel budowy hospicjum na terenie powiatu lęborskiego.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony