II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017

II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1.          Dzisiejsza Niedziela do Dzień Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Także po każdej Mszy Św. rozprowadzamy „Woreczek ryży”. W akcji chodzi o to, aby przez jeden dzień pościć o jednej porcji ryżu (100 gram), która dla osób z krajów misyjnych często stanowi dzienny posiłek.  Za każdą ofiarę, którą przeznaczamy jako pomoc Misjom w Kenii i Ekwadorze serdecznie dziękujemy.

2.          Nie odbędzie się dzisiejszy koncert orkiestry kameralnej „CAMERATA”.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w naszej świątyni:

-       w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00;

-       w poniedziałek: prowadzona przez FZŚ o godz. 8.30;

-       we wtorek w języku kaszubskim po Mszy Św. wieczornej;

-       w środę – prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.30.

4.  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach: · od jutra dla dzieci i młodzieży z gimnazjum: tj. od 13 marca do 17 marca - poprowadzi je o. Stanisław Kreft z Gdyni; program szczegółowy jest wywieszony w gablocie,

 · dla dorosłych: od 19 do 22 marca – poprowadzi je ks. Sławomir Laskowski pracujący  w Homlu na Białorusi;

· dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych: od 27 do 31 marca – poprowadzi je Zespół: Wyrwani z Niewoli.

5.          Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

6.           Zapraszamy na modlitwę brewiarzową – na Jutrznię – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 do naszego kościoła.

7. Spowiedź Święta w czwartek od godz. 16.00.

8.          Zachęcamy do podzielenia się produktami żywnościowymi z potrzebującymi z naszej Parafii. Kosz na produkty jest wystawiony w naszej świątyni.

9.          Rozpoczęliśmy akcję wielkopostną – jałmużnę wielkopostną 2017. Można od dzisiaj zabrać ze sobą Skarbonkę Miłosierdzia. Skarbonki z naszą jałmużną postną złożymy przed ołtarzem w czasie Liturgii Wielkiego Czwartku – Mszy Wieczerzy Pańskiej. Także zapraszamy do nabycia paschalików - Caritas (świec wielkanocnych) w cenie 5 zł. przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

10. Bezpłatne rozliczanie PIT-ów za 2016.

Do 21 marca br., w każdy wtorek w godz. 15.30 - 17.00 w pokoju nr 15 Domu Parafialnego przy Sanktuarium dyżurować będą Panie księgowe, które bezpłatnie pomogą się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Aby to zrobić zainteresowana osoba powinna przynieść PIT 11 z zakładu pracy lub ZUS oraz inne dokumenty potwierdzające prawo do ulg. Na miejscu będzie możliwość przesłania zeznania drogą elektroniczną, warunkiem jest zabranie ze sobą rozliczenia podatkowego za 2015 r. Będzie również możliwość przekazania 1 % podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego.

11. Młodzież męską zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”, którego celem jest zbliżenie do Pana Boga i pomoc w rozeznaniu powołania. Odbędzie się on w najbliższy weekend od 17 do 19 marca przy naszym klasztorze w Darłówku. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl, w zakrystii lub klasztorze.   

12. Zachęcamy do oglądania rekolekcji wielkopostnych w internecie przygotowanych przez redakcję FranciszkanieTV. Rekolekcje zatytułowane są „Oddechy”, a oglądać je można w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu. Szczegóły na plakacie, na stronie parafialnej lub na www.franciszkanie.tv

13. W niedzielę 26 marca po Mszy o godz. 15.00 w domu parafialnym będzie możliwość odsprzedaży alb pierwszokomunijnych oraz mierzenia dzieci, które chcą zakupić nowe alby.

14. Szukamy osób do sprzątania naszego kościoła. Szczegółowe informacje u o. Proboszcza albo u o. Andrzeja.

15. Serdecznie dziękujemy za wczorajszą pomoc przy naszym drewnie: 1 kobiecie i 12 mężczyznom.

16. Kronika żałobna. Odeszli do domu Ojca:

Śp. Zbigniew Formela, lat 85, z ul. 10 Marca.

Śp. Helena Góra, lat 81, z ul. Łokietka.

Dobry Jezu a nasz Panie… 

Do ogłoszeń:

W przyszłą niedzielę tj. 19 marca o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej wraz z przedstawicielami wspólnot, grup duszpasterskich. Spotkanie będzie dotyczyło przygotowania Świętego Triduum Paschalnego

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony