II Niedziela Adwentu - 10.12.2017

II Niedziela Adwentu - 10.12.2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła  zbieramy ofiary na ten cel.

2. Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie ze współorganizatorami Komitetu Strajkowego i współzałożycielami Komitetu Zakładowego Solidarność w Stoczni Gdańskiej i w Stoczni Północnej w 1980 i działaczami podziemnych struktur Solidarności w stanie wojennym pp. Henrykiem Jagielskim i Bogusławem Kazimierzem Gołąbem. Spotkanie odbędzie się w Auli w domu parafialnym w dn. 10 grudnia o godz. 13.00.

3. Dzieci z naszej scholii podczas Mszy Świętej, swoim pięknym śpiewem pomogły się nam modlić. Dzieci po Mszy będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, pierniki itd. Każda dobrowolnie złożona ofiara przyczyni się do tego, aby dzieci mogły wyjechać na ferie.

4. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które odprawiamy codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania w domu parafialnym.

Przed Roratami od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do naszego Sanktuarium o godz. 5.15.

5.      Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę 17 grudnia. Rekolekcje „Narodziny Boga w duszy” potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala z Krakowa. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

6.      Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 15 zł (większa) i 8 zł (mniejsza). Świece w tygodniu do nabycia w Caritasie w domu parafialnym między godz. 7.00 a 9.00.

7. Bractwo Św. Jakuba Ap. rozprowadza opłatki na stół wigilijny (opłatek po domach nie będzie roznoszony). Opłatki także można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

8. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć Kalendarz misyjny oraz kalendarz z Pelplina. Ofiara dobrowolna. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje w Kenii.

9. Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Za każdy dar serca – dziękujemy!

10.  Od najbliższej niedzieli Ministranci będą rozprowadzać sianko na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Ministrantów.

11. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 po Mszach Świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc w rehabilitacji dla Wiktorii.

12. Grupa  kandydatów do Bierzmowania zaprasza do udziału w akcji „Wyprawka dla niemowlaka", której patronuje Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia. Akcja ta skierowana jest do kobiet w ciąży  w ciężkiej sytuacji materialnej-zanim dostaną jakiekolwiek świadczenia. W następną niedzielę po Mszach świętych  o godz. 8.30, 10.00 i 11.30, młodzież przed kościołem będzie zbierać ubranka  (mogą być używane, byle w dobrym stanie), pieluszki, kocyki, środki higieniczne i to wszystko, co jest potrzebne dla noworodka.

13. Z kalendarza liturgicznego: w środę: wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek: wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

14. W sobotę, 16 grudnia, rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać w czasie Mszy Św. o godz. 9.00.

15. Kino Fregata w Lęborku zaprasza na seans filmu "Dwie korony" opowiadającym o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego - dzisiaj o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

16. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.

17. Franciszkańska telewizja internetowa zaprasza na codzienne rozważania adwentowe - na stronie: franciszkanie.tv

18. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek i piątek od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

19. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

20. Informujemy, że w Wigilię – w IV Niedzielę Adwentu nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. A przyjęta intencja zostanie odprawiona o godz. 15.00.

19. Kronika żałobna:

W tym tygodniu odszedł do domu Ojca:

-       śp. Jacek Repp, lat 52, z ul. 10 Marca.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.     

Do ogłoszeń:

-       W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z Rodzicami. W czasie Mszy Św. nastąpi poświęcenie medalików.

-       Także w przyszłą Niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione świąteczne pierniki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd rekolekcyjny.                   

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony