II Niedziela Adwentu - 09.12.2018

II Niedziela Adwentu - 09.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

 1.  Serdecznie zapraszamy na Roraty, które odprawiamy codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania do Auli w domu parafialnym.
 2.  Przed Roratami od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.
 3.  Dzisiaj Kościół w Polsce organizuje Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Na ten cel będziemy zbierać w III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia.
 4.  Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Za każdy dar serca – dziękujemy!
 5. Z kalendarza liturgicznego: w środę: wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy – w tym dniu Dzień modlitw za naszą Ojczyznę w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego; w piątek: wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na zakup projektora multimedialnego i ekranu. M.in. ten sprzęt będzie służył dzieciom z naszej scholii, która wraz z o. Mateuszem przygotowuje Jasełka; a także na inne przedsięwzięcia organizowane w naszej parafii. Za każdy dar serca, serdecznie dziękujemy. Na zakup projektora i ekranu potrzebujemy 8600 zł.
 7. Po raz 25. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii, w kancelarii parafialnej i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 15 zł (większa) i 8 zł (mniejsza).
 8. W zakrystii i w kancelarii parafialnej rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny.
 9. W zakrystii można nabyć Kalendarz misyjny oraz kalendarze z Pelplina. Ofiara dobrowolna. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje w Kenii.

Także przy wyjściu z kościoła zapraszamy do nabycia  diecezjalnego „Pielgrzyma” wraz z książeczką nt. Wigilii.

 1. Dzisiaj na każdej Mszy Św. korzystamy z kielicha, który jest darem Dzieci Pierwszokomunijnych. Jeszcze raz za ten dar - serdecznie dziękujemy.
 2. Zapraszamy na franciszkańskie rekolekcje adwentowe na stronie franciszkanie.tv - w każdy wtorek i piątek Adwentu.
 3. W najbliższą Niedzielę, Dzieci z naszej scholii „Garstka Maryi” podczas każdej Mszy Świętej, będą  nam pomagały modlić się śpiewem. Dzieci po Mszach Św. będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, pierniki itd. Każda dobrowolnie złożona ofiara przyczyni się do tego, aby dzieci mogły wyjechać na ferie.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.
 5. Zapraszamy Wszystkich chętnych do współpracy przy przygotowaniu Wigilii dla ubogich i potrzebujących. Spotkania odbędą się w dniu 10 i 20 grudnia br. o godz. 19.00 w domu parafialnym. Natomiast Wigilię dla ubogich i potrzebujących organizujemy 23 grudnia w niedzielę o godz. 14.00 przy domu parafialnym.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

- śp. Józefa Labuda, lat 78, z ul. Monte Cassino;

- śp. Alfons Toruńczak, lat 91, z ul. Ogrodowej;

- śp. Karolina Cholewińska, lat 85, z Alei Wolności;

- śp. Helena Bronk, lat 88, ul. Chopina;

- śp. Bożena Kwiatkowska, lat 59, z Alei Wolności;

- śp. Jan Dynkiewicz, lat 13.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.     

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony