I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1.         Poświęcenie świec w ramach przygotowania do Przyjęcia Pierwszej Komunii  Św. odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00; po tej Mszy Św.  zapraszamy do mierzenia alb – Dzieci, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej do domu parafialnego  oraz o przyniesienie alb, Tych, którzy chcą odsprzedać używane alby.

2.         Również dzisiaj zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Matury oraz do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w naszej świątyni:

-       w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00;

-       w poniedziałek: prowadzona przez FZŚ o godz. 8.30;

-       we wtorek w języku kaszubskim po Mszy Św. wieczornej;

-       w środę – prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.30.

4.  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach:

A)   od jutra tj. od 19 do 23 lutego dla Szkół Podstawowych: SP nr 1, SP nr 3; SP nr 7 oraz w dniach od 19 do 21 lutego dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, rekolekcje poprowadzi s. Marta, franciszkanka z Poznania;

B)   w dniach od 25 do 28 lutego, od II Niedzieli Wielkiego Postu: Rekolekcje dla Dorosłych oraz od 26 do 28 lutego dla Rolniczaka, które poprowadzi o. Zdzisław, redemptorysta z Wrocławia;

C)   w dniach od 12 do 14 marca dla Mechanika;

D)   w dniach od 14 do 16 marca dla I LO. Rekolekcje dla Mechanika i Liceum poprowadzi Zespół Full Power Spirit.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

6.         Zapraszamy na modlitwę brewiarzową – na Jutrznię – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 do naszego kościoła.

7. Spowiedź Święta w czwartek od godz. 16.00.

8.         Zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym.

9.         Zachęcamy do podzielenia się produktami żywnościowymi z potrzebującymi z naszej Parafii. Kosz na produkty jest wystawiony w naszej świątyni.

10.     Rozpoczynamy akcję wielkopostną – jałmużnę wielkopostną 2018. Można od dzisiaj zabrać ze sobą Skarbonkę Miłosierdzia. Skarbonki z naszą jałmużną postną złożymy przed ołtarzem w czasie Liturgii Wielkiego Czwartku – Mszy Wieczerzy Pańskiej. Także zapraszamy do nabycia „Woreczka Ryżu” – na rzecz głodujących dzieci w Kenii i Ekwadorze oraz Świec świątecznych - Caritas w cenie: Paschalik duży 10 zł, Świeca kolorowa 10 zł, Świeca jajo 11 zł; do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

11.     W II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary do puszek na Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami w ramach Niedzieli „Ad Gentes”.

12.     Serdecznie zapraszamy Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w Święta Wielkanocne, aby uczynić to w Wielką Noc.

13. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania odbędzie się 20 maja o godz. 15.00.

14. Zapraszamy na kolejny weekendowy kurs przedmałżeński. Początek kursu 2 czerwca br. o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zakończenie kursu w niedzielę 3 czerwca br. Mszą Św. o godz. 13.00. Liczba miejsc ograniczona.

15. Zachęcamy do oglądania rekolekcji wielkopostnych w internecie przygotowanych przez redakcję FranciszkanieTV.

16. Kronika żałobna. Odeszła do domu Ojca:

Śp. Eugenia Chylewska, lat 79, z ul. Gdańskiej.

Dobry Jezu a nasz Panie… 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony