I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017

I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic o godz. 16.15, następnie na Gorzkie Żale.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy w naszej świątyni:

-       w piątek: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.00;

-       w poniedziałek: prowadzona przez FZŚ o godz. 8.30;

-       we wtorek w języku kaszubskim po Mszy Św. wieczornej;

-       w środę – prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej o godz. 17.30.

3.  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach: · dla dzieci i młodzieży z gimnazjum: od 13 marca do 17 marca - poprowadzi je o. Stanisław Kreft z Gdyni,

 · dla dorosłych: od 19 do 22 marca – poprowadzi je ks. Sławomir Laskowski pracujący  w Homlu na Białorusi;

· dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych: od 27 do 31 marca – poprowadzi je Zespół: Wyrwani z Niewoli.

4.          Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

5.          Zapraszamy na modlitwę brewiarzową – na Jutrznię – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 do naszego kościoła.

6. Spowiedź Święta w czwartek od godz. 16.00.

7.          Zapraszamy na spotkanie związane z przygotowaniem Misterium Męki Pańskiej. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli w domu parafialnym.

8.          Zachęcamy do podzielenia się produktami żywnościowymi z potrzebującymi z naszej Parafii. Kosz na produkty jest wystawiony w naszej świątyni.

9.          Rozpoczynamy akcję wielkopostną – jałmużnę wielkopostną 2017. Można od dzisiaj zabrać ze sobą Skarbonkę Miłosierdzia. Skarbonki z naszą jałmużną postną złożymy przed ołtarzem w czasie Liturgii Wielkiego Czwartku – Mszy Wieczerzy Pańskiej. Także zapraszamy do nabycia paschalików - Caritas (świec wielkanocnych) w cenie 5 zł. przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

10. Bezpłatne rozliczanie PIT-ów za 2016. Start – wtorek,  7 marca.

Podobnie jak w latach ubiegłych potrzebujący i  starsi mieszkańcy Lęborka i Powiatu Lęborskiego będą mieli możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku dochodowego tzw. PIT. Od 7 marca do 21 marca br., w każdy wtorek w godz. 15.30 - 17.00 w pokoju nr 15 Domu Parafialnego przy Sanktuarium
Św. Jakuba  Ap. dyżurować będą Panie księgowe, które bezpłatnie pomogą się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Aby to zrobić zainteresowana osoba powinna przynieść PIT 11 z zakładu pracy lub ZUS oraz inne dokumenty potwierdzające prawo do ulg. Na miejscu będzie możliwość przesłania zeznania drogą elektroniczną , warunkiem jest zabranie ze sobą rozliczenia podatkowego za 2015 r. Będzie również możliwość przekazania 1 % podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego.

11. Zapraszamy na kolejny weekendowy kurs przedmałżeński. Początek kursu 27 maja br. o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zakończenie kursu w niedzielę 28 maja br. Mszą Św. o godz. 13.00. Liczba miejsc ograniczona.

12. Zachęcamy do oglądania rekolekcji wielkopostnych w internecie przygotowanych przez redakcję FranciszkanieTV. Rekolekcje zatytułowane są „Oddechy”, a oglądać je można w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu. Szczegóły na plakacie, na stronie parafialnej lub na www.franciszkanie.tv

13. Zapraszamy na film „Zerwany Kłos” w dniu 9 marca w czwartek o godz. 20.15 w kino Fregata.

14. W najbliższą sobotę tj. 11 marca, zapraszamy mężczyzn na godz. 10.00 do pomocy przy pocięciu i układaniu drewna przy naszym kościele.

15. W najbliższą niedzielę tj. 12 marca zapraszamy na koncert orkiestry kameralnej „CAMERATA” po Mszy Św. o godz. 18.00.

16. Kronika żałobna. Odszedł do domu Ojca:

Śp. Jan Wejer, lat 86, z ul. 10 Marca.

Dobry Jezu a nasz Panie…

ps. do ogłoszeń:

Gościmy dzisiaj na każdej Mszy Świętej - osoby z Katolickiego Stowarzyszenia Wiernych, o nazwie: Płatek Róży", które po Eucharystii będą zbierać ofiary na rzecz hospicjum stacjonarnego im. Św. Teresy z Lisieux, w miejscowości Kołczewo, gmina Wolin.  

 

 

 

 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony