I Niedziela Adwentu - 3.12.2017

I Niedziela Adwentu - 3.12.2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu, 03 grudnia 2017 r.

1. Poświęcenie wieńca adwentowego będzie miało miejsce dzisiaj na Eucharystii o godz. 10.00 i 11.30.

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo zmiany tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15. W czasie nabożeństwa modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.  Zapraszamy na Msze Św. o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przed kościołem młodzież z Ruchu Rycerstwa Niepokalanej będzie sprzedawać białe róże, aby w hołdzie Niepokalanej na wzór rzymski złożyć je przed Jej ołtarzem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność młodzieżowego Ruchu MI. Tego dnia zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu między godz. 12:00 a 13:00, na tzw. Godzinę Łaski.

4. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania w domu parafialnym.

Przed Roratami od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do naszego Sanktuarium o godz. 5.15.

5.      Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP., która jest odprawiana podczas Mszy Św. o godz. 9.00.

6.      Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 17 grudnia. Rekolekcje „Narodziny Boga w duszy” potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala z Krakowa. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.

7. Po raz 24. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 15 zł (większa) i 8 zł (mniejsza). Świece w tygodniu do nabycia w Caritasie w domu parafialnym między godz. 7.00 a 9.00.

8. Bractwo Św. Jakuba Ap. rozprowadza opłatki na stół wigilijny (opłatek po domach nie będzie roznoszony). Opłatki także można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

9. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć Kalendarz misyjny oraz kalendarz z Pelplina. Ofiara dobrowolna. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje w Kenii.

10.  Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Również można przynieść różne zabawki dla dzieci z ubogich rodzin. Za każdy dar serca – dziękujemy!

11. Z kalendarza liturgicznego: w środę: wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa; w czwartek: wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

12. Franciszkańska telewizja internetowa zaprasza na codzienne rozważania adwentowe - na stronie: franciszkanie.tv

13. W przyszłą niedzielę (10.12) dzieci z naszej scholii podczas Mszy Śwętych, swoim pięknym śpiewem pomogą nam się modlić. Dzieci po mszy będą również rozprowadzały własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, pierniki itd. Każda dobrowolnie złożona ofiara przyczyni się do tego aby dzieci mogły wyjechać gdzieś wspólnie na ferie.

14. Kino Fregata w Lęborku zaprasza na seans filmu "Dwie korony" opowiadającym o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego w niedzielę 10 grudnia o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

15. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.

16. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu czynna jest we wtorek i piątek od godz. 10.00 – 12.00 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

17. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

18. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce organizuje Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na ten cel.

19. Z okazji kolejnej rocznicy wydarzeń grudniowych 1970 oraz wprowadzenia Stanu Wojennego 1981, Klub Gazety Polskiej w Lęborku zaprasza na spotkanie z współorganizatorami Komitetu Strajkowego i współzałożycielami Komitetu Zakładowego Solidarność w Stoczni Gdańskiej i w Stoczni Północnej w 1980 i działaczami podziemnych struktur Solidarności w stanie wojennym pp. Henrykiem Jagielskim i Bogusławem Kazimierzem Gołąbem. Spotkanie odbędzie się w Auli w domu parafialnym w dn. 10 grudnia o godz. 13.00.

20. Kronika żałobna:

W tym tygodniu odeszli do domu Ojca:

-       śp. Łucja Janduła, lat 87, z ul. Lipowej;

-       śp. Zygfryd Klimek, lat 81, z ul. Staromiejskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.     

Franciszkanie  

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony