I Niedziela Adwentu - 2.12.2018

I Niedziela Adwentu - 2.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.

 1.  Dziękujemy Panu Bogu za dar rekolekcji pt. „Razem z Męczennikami z Pariacoto czekamy na przyjście Pana”, dziękujemy za dar o. Piotra i brata Jana, a szczególnie za dar błogosławionych: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, za dar Ich relikwii I stopnia.

W ramach dziękczynienia za dar błogosławionych, wprowadzamy w naszym Sanktuarium nowe nabożeństwo ku czci błogosławionych z uczczeniem Relikwii męczenników, w każdy I czwartek miesiąca o godz. 17.30, aby modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 1. Poświęcenie wieńca adwentowego odbędzie się dzisiaj na Eucharystii o godz. 10.00 i 11.30.
 2.  Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo zmiany tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.30. W czasie nabożeństwa modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3.  Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania do Auli w domu parafialnym.
 4.  Przed Roratami od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.
 5. Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP., która jest odprawiana podczas Mszy Św. o godz. 9.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia,  Spowiedź święta od  godz. 17.00, zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, następnie zapraszamy na uwielbienie Boga, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii: katecheza, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza i wystawienie NS.
 7. W sobotę, 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.  Zapraszamy na Msze Św. o godz. 6.00, 9.00, o 12.00 (dodatkowa Msza Św. w Godzinę Łaski, a przed tą Mszą Św. zapraszamy na Różaniec Św. o godz. 11.30) oraz o godz. 18.00. W tym dniu przed kościołem dzieci i młodzież z Ruchu Rycerstwa Niepokalanej będzie sprzedawać białe róże, aby w hołdzie Niepokalanej na wzór rzymski złożyć je przed Jej ołtarzem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Ruchu MI.
 8. Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Za każdy dar serca – dziękujemy!
 9. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek: wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego; w czwartek: wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa; w piątek: wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę (09.12) będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup projektora multimedialnego i ekranu. M.in. ten sprzęt będzie służył dzieciom z naszej scholii, która wraz z o. Mateuszem przygotowuje Jasełka, a także na inne przedsięwzięcia organizowane w naszej parafii. Za każdy dar serca, serdecznie dziękujemy.
 11. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym.
 12. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce organizuje Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Na ten cel będziemy zbierać w III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia.
 13. Po raz 25. ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii, w kancelarii parafialnej i przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece na wigilijny stół w cenie 15 zł (większa) i 8 zł (mniejsza).
 14. W zakrystii i w kancelarii parafialnej rozprowadzamy opłatki na stół wigilijny.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Kalendarz misyjny oraz kalendarze z Pelplina. Ofiara dobrowolna. Zebrane ofiary będą przeznaczone na misje w Kenii.

Także przy wyjściu z kościoła zapraszamy do nabycia  diecezjalnego „Pielgrzyma”.

17. Dzisiaj na każdej Mszy Św. korzystamy z kielicha, który jest darem Dzieci Pierwszokomunijnych. Jeszcze raz za ten dar - serdecznie dziękujemy.

18. Pomódlmy się za odnalezione w tygodniu na ul. Franciszkańskiej szczątki ludzkie, prosząc o dar życia wiecznego, Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.     

ps.

Parafia NMP Królowej Polski i ks. Proboszcz zapraszają: Akatyst ku czci Bogurodzicy, 9.12. w Niedzielę o godz. 18.45 po Mszy; wystąpi chór Soli Deo oraz 
przypomina o koncercie Macieja Miecznikowskiego na 100.lecie Niepodległości: poniedziałek 3.12 o godz. 19.30.                

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony