I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.

  1.  Witamy w naszej Parafii i Klasztorze o. Zdzisława Pietkiewicza, redemptorystę z Wrocławia, który poprowadzi rekolekcje adwentowe. Rekolekcje pt. „Oto wielka tajemnica wiary” potrwają do 4 grudnia br. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Św. Od poniedziałku do środy na Mszach Św. o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. Spowiedź Święta do środy włącznie pół godziny przed Mszą Św. Serdecznie zapraszamy!

2. Poświęcenie wieńca adwentowego odbędzie się dzisiaj na Eucharystii o godz. 10.00 i 11.30.

3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo zmiany tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15. W czasie nabożeństwa modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będziemy odprawiać codziennie (oprócz niedziel) dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 6.00. Po Roratach - od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci  na śniadania w domu parafialnym.

Przed Roratami (od poniedziałku do piątku) zapraszamy na modlitwę poranną Jutrznię do Oratorium na I piętrze w domu parafialnym o godz. 5.15.

5. Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP., która jest odprawiana podczas Mszy Św. o godz. 9.00.

6. W tym tygodniu patronują nam:

          • 3 XII – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

          • 6 XII – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa;

• 7 XII – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

7. Zapraszamy na kolejne Katechezy Zwiastowania – dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek po Mszy Św. wieczornej.

  1. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  2. W zakrystii i w kancelarii - rozprowadzamy świece na wigilijny stół, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 8 zł, duża – 16 zł.

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii zapraszamy do nabycia kalendarzy na 2020 r., kalendarzy misyjnych – franciszkańskich, książeczek nt. modlitwy za Zmarłych oraz diecezjalnego „Pielgrzyma”.

11. Opłatki można nabyć w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont naszej Wieży.

12. Jak co roku w czasie przedświątecznym pragniemy wesprzeć ubogie rodziny z naszej Parafii poprzez podzielenie się z nimi produktami żywnościowymi. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, gdzie można złożyć dary dla potrzebujących. Za każdy dar serca – dziękujemy!

13. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30 – za przyczyną błogosławionych męczenników franciszkańskich: o. Zbigniewa i o. Michała.

W pierwszy piątek miesiąca, 6 grudnia,  Spowiedź święta od  godz. 17.00, zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, następnie zapraszamy na uwielbienie Boga, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii: katecheza nt. uwielbienia, modlitwa uwielbienia, modlitwa wstawiennicza i wystawienie NS.

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wraz z Domowym Kościołem o godz. 8.10.

14. W II Niedzielę Adwentu, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.  Zapraszamy na Msze Św. W tym dniu przed kościołem dzieci ze wspólnoty małych Rycerzy będą sprzedawać białe róże, aby w hołdzie Niepokalanej na wzór rzymski złożyć je przed Jej ołtarzem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Małych Rycerzy. Tego dnia zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu między po Mszy Św. o godz. 11.30, na tzw. Godzinę Łaski.

15. Zapraszamy na franciszkańskie rekolekcje adwentowe na stronie franciszkanie.tv

16. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce organizuje Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na ten cel.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

  • śp. Stefania Janka, lat 86. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim biorącym udział w Liturgii w naszym Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli.                    

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony