1 listopada 2019

1 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych

01.11.2019 r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarzu po Mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym Św. Maksymiliana M. Kolbego  o godz. 13:00.

Odpust za zmarłych

 1. Wierni, którzy nawiedzą kościół albo kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można zyskać odpust tylko jeden raz w ciągu dnia;
 2. Wierni, którzy nabożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za zmarłych w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
 1. Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać od 2 listopada – każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 17.30.
 2.   Z kalendarza liturgicznego:
 • Jutro 2 listopada, w sobotę modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Procesja za Zmarłych w Sanktuarium po Mszy Św. o godz. 9.00;
 • W poniedziałek, 4 listopada, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa;
 •  We wtorek, 5 listopada (przeniesiona z 3 listopada) – wspominamy Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Procesja za zmarłych z Zakonu franciszkańskiego w kościele po Mszy Św. o godz. 9.00;
 • w sobotę, 9 listopada, Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

4. W najbliższą niedzielę, 3 listopada zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16.15.

 1.  Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium.
 2. Od 5 listopada br. Dariusz Mleczek będzie roznosił poświęcone opłatki po naszej Parafii. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wkład własny w remont naszej Wieży.
 3. Zapraszamy na  Strefę Chwały w dniu 8 listopada, w piątek od godz. 18.00.
 4. Zapraszamy na Mszę Św.  Hubertowską w dniu 10 listopada w niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek zorganizowany przez leśników i myśliwych przy domu parafialnym.
 5. Zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 14 – 15 grudnia br. Początek kursu w sobotę o godz. 10.00 w auli w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotki nt. Franciszkańskich Rekolekcji organizowanych w Gdańsku przez Dom Św. Maksymiliana w 2020 r. oraz zapraszamy do nabycia kalendarzy na Nowy Rok i diecezjalnego Pielgrzyma.
 7. Od 1 listopada można w Polsce oglądać film „Nieplanowane”. Jest to bardzo ważny film, który może stać się wydarzeniem w naszym życiu. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony