LUXTORPEDA wraca do Lęborka

LUXTORPEDA wraca do Lęborka

LUXTORPEDA wraca do Lęborka

W sobotę 7 listopada 2015 roku w auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbędzie się koncert zespołu LUXTORPEDA. Ta najpopularniejsza w tym momencie grupa rockowa w Polsce zawita do Lęborka w ramach jesiennej trasy koncertowej. Na trasie obejmującej 20 koncertów znalazło się także miejsce dla Lęborka, co niewątpliwie jest wyróżnieniem dla lęborskich fanów mocniejszych brzmień.

Bilety w cenie 39 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum  Informacji Turystycznej przy alei Niepodległości 6 w Lęborku. Rezerwacje biletów dla osób spoza Lęborka pod numerem telefonu 59 842 01 34. Liczba biletów ograniczona. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania wejściówek.

Jako support przed koncertem LUXTORPEDY wystąpi grupa Cuba de Zoo.  Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Wejście na salę od godziny 18:00.

Organizatorzy koncertu: LCK „Fregata”, Miasto Lębork i  Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła – Lęborscy Franciszkanie.

O zespole:

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana "Robaki",  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję.

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, zespół otrzymał również "złotego bączka"- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock.

Skład:

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos

Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Przemysław "Hans" Frencel – głos

Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara

Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos 

LUXTORPEDA wraca do Lęborka
LUXTORPEDA wraca do Lęborka
LUXTORPEDA wraca do Lęborka
LUXTORPEDA wraca do Lęborka

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony