IV Marsz dla Życia i Rodziny

IV Marsz dla Życia i Rodziny

 Zapraszamy: IV Marsz dla Życia i Rodziny w Lęborku odbędzie się w dniu 28 czerwca 2015 r. (w niedzielę). Marsz wyruszy po Mszy Św. o godz. 11.30 z (ok. godz. 12.30 - zbiórka) z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i przejdzie ulicami: Placem Św. Jakuba, Basztową, Wyszyńskiego, Aleją Wolności, Armii Krajowej, Czołgistów, 1 Maja, Staromiejską do Placu Pokoju.

"MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY to nie tylko kolorowy korowód. To również dobitna odpowiedź na najważniejsze wyzwania naszych czasów. W tym roku będziemy maszerowali pod hasłem: "RODZINA - WSPÓLNOTA - POLSKA". Pragniemy przypomnieć, że to w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały we wspólnocie narodowej. Dlatego podczas tegorocznego marszu chcemy mówić o potrzebie troski rodziców o wychowanie i bezpieczną edukację swoich dzieci. Chcemy przypomnieć, że to właśnie rodzice mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców! 
Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na potrzebę współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na zasadach wyrosłych z chrześcijańskiej kultury i tradycji, u którego podstaw leży odpowiedzialność, wartość rodziny oraz szacunek dla życia, pozwala mieć nadzieję na przygotowanie młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne."

Patronat honorowy:

Biskup Pelpliński Ks. Bp Ryszard Kasyna

Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak

Starosta Powiatu Lęborskiego Edmund Głombiewski

 

IV Marsz dla Życia i Rodziny
IV Marsz dla Życia i Rodziny

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony