GRUPA FRANCISZEK-PIELGRZYMKA DUCHOWA

GRUPA FRANCISZEK-PIELGRZYMKA DUCHOWA

W ramach Franciszkańskiej pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pragniemy stworzyć nową grupę GRUPA FRANCISZEK-PIELGRZYMKA DUCHOWA.  

Założenia tej grupy pielgrzymkowej

Kto może należeć do tej grupy? 

Osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce, a duchową chcą łączyć się z nami.

Jakie zobowiązania mają członkowie w tej grupie? 

Uczestnicy tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w trakcie jej trwania. 

Obejmuje ona włączenie się w miarę własnych możliwości w modlitewny program pielgrzymki: codzienna Eucharystia, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwa Różańcem.
Codzienne Apele Jasnogórskie - w parafiach lub w domach 
W szczególny sposób zachęcamy do łączności duchowej podczas codziennych Apelów Jasnogórskich o godz. 21.00, czy to w naszych franciszkańskich parafiach (jeżeli są organizowane apele Jasnogórskie w łączności w pielgrzymką), czy to we własnych domach w gronie rodzinnym.
Co taka osoba z tej grupy otrzymuje? 
Każdy kto zapisze się do Grupy Franciszek – Pielgrzymka Duchowa otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki, które pomogą mu duchowo łączyć się z grupą Franciszek, aby świadomie i owocnie włączyć się w wydarzenie wspólnego pielgrzymowania. Koszt przygotowania tych materiałów do 4 zł, dlatego ludzie dają za nie dobrowolną ofiarę. 
Zapytanie z mojej strony….. 

Czy jesteście zainteresowani włączeniem się w propagowanie tej grupy Franciszek - Pielgrzymka Duchowa? 

Może chcielibyście podjąć się w parafiach na koniec Mszy Świętych o godz. 18.00 robić taki apel w łączności z pieszą pielgrzymką. 

W tych materiałach formacyjnych, które przygotowaliśmy jest podany ramowy program takiego apelu jasnogórskiego, na każdy dzień jest przygotowana krótka konferencja o Duchu Świętym, są też informację którego dnia przez które miejscowości pielgrzymka przechodziła, ile km danego dnia zrobiła. 

W tych materiałach formacyjnych jest przewidziana na każdy dzień 1 tajemnica różańca, zamieszczone są tam również rozważania do każdej z tych tajemnic. 

Poniżej załączam plik z tymi materiałami formacyjnymi.      

Jeżeli jesteście zainteresowani tymi materiałami formacyjnymi do prowadzenia tych apelów jasnogórskich to proszę o informację to je prześlę wraz ze znaczkami. 

Oczywiście można również zrobić tak, że nie będzie takich apelów w parafiach, a ludzie sami w domach w łączności z pieszą pielgrzymką będą odprawiać te apele jasnogórskie. 

Wtedy można osoby zainteresowane odesłać do strony pielgrzymki www.franciszek.elblag.pl.  gdzie wypełnią formularz i wtedy materiały formacyjne i znaczek zostaną im przesłane pocztą na ich adres.  

Mam nadzieję, że w miarę sensownie wyjaśniłem o co mi chodzi. 

Jakby były jakieś zapytania, czy niejasności to proszę o telefon. 

Poniżej przesyłam informację do ogłoszeń na niedzielę 28 lipca z dodatkiem o tej grupie duchowego pielgrzymowania. 

Franciszkańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 

Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami 28 lipca z Elbląga lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Zapisy poprzez stronę internetową lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie. 

Dodatek o grupie Franciszek - Pielgrzymka Duchowa 

Osoby, które  z różnych powodów nie mogą wziąć w udziału w pieszej pielgrzymce zapraszamy do tworzenia grupy Franciszek - Pielgrzymka Duchowa. 

Członkowie tej grupy zobowiązują się do objęcia duchową opieką pieszej pielgrzymki w czasie jej trwania, poprzez codzienną Mszę Świętą, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwę Różańcem w miarę własnych możliwości.

Głównie chodzi o łączność duchową podczas codziennych Apelów Jasnogórskich w czasie trwania pielgrzymki.

Każdy kto zapisze się do tej grupy otrzyma znaczek pielgrzymkowy oraz materiały formacyjne na każdy dzień pielgrzymki za dobrowolną ofiarę. 

Zachęcamy do zapisywania się do tej grupy w zakrystii po Mszy Świętej. 

o. Robert Twardokus OFM Conv. 

Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe 

www.powolanie.com.pl 

www.facebook.com/duszpasterstwo.powolaniowe 

tel. +48 660 421 200

GRUPA FRANCISZEK-PIELGRZYMKA DUCHOWA

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony