Aktualności

Aktualności

Życzenia noworoczne

Środa, 31 grudnia 2014

"Wyśpiewuj, Córo Syjońska! Podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem! Pan, Król Izraela, jest pośród ciebie". So 3, 14.15b

Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Znajomi, Goście Sanktuarium Św. Jakuba Ap. w Lęborku,

Więcej

Muzycy Luxtorpedy zagrają kolędy w Lęborku

Piątek, 19 grudnia 2014

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu ZESPOŁU W SKŁADZIE. Grupę tworzą członkowie czołowych  wykonawców polskiej sceny muzycznej, między innymi: Luxtorpedy, 
Więcej

Spowiedź przedświąteczna

Piątek, 19 grudnia 2014

 W naszym Sanktuarium jeszcze okazja do przedświątecznej Spowiedzi Świętej – w niedzielę 21 grudnia br.  na wszystkich Mszach Świętych,

Więcej

Konkurs - najpiękniejszy stroik

Wtorek, 2 grudnia 2014

„Pomocnicy Świętego Mikołaja II” Prywatne Przedszkole Językowe „Tęczowa Kraina” ogłasza  konkurs na   NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY. Do udziału w konkursie zapraszamy Przedszkola oraz  Szkoły Podstawowe z Powiatu Lęborskiego 

Więcej

Zaproszenie - rekolekcje w Gdańsku

Poniedziałek, 1 grudnia 2014

 Jak mimo samotności cieszyć się życiem? Co zrobić gdy samotność boli? Samotność nie-wybrana, nieakceptowana, odczuwana jako pusta i brak, połączona z dotkliwym bólem jest wrogiem duszy. Ujawnia braki w dobrym przyjęciu siebie i własnego losu – w miłości. Gdy uczucie i stany samotności są jak wyrok, niechciane i uciążliwe, szamoczemy się i walczymy. Tak naprawdę jest to walka ze sobą. Biblia mówi, że „nie jest dobrze, aby człowiek był sam”. A zatem jak radzić sobie z samotnością? Jak unikać pułapki osamotnienia? Czy można przyjąć samotność jako dar? Kto może Cię uratować od bólu samotności? Czy sam/a, musi oznaczać samotny/a?

Więcej

Adwent 2014 - rekolekcje na franciszkanie.tv

Piątek, 28 listopada 2014

 Filmowa zapowiedź franciszkańskich rekolekcji internetowych na Adwent 2014. Rekolekcje zatytułowane są „Szybko wolny”, co właściwie jest pytaniem: czy jest możliwe szybko stać się wolnym?

Więcej

Święto Niepodległości - 11.11.2014

Poniedziałek, 10 listopada 2014

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości naszej Ojczyzny - 11 listopada br. rozpoczynają się Uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00 w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku. 

Więcej

Prace przy instrumencie organowym

Piątek, 31 października 2014

Dnia 30 października 2014 r. przeprowadzono odbiór I etapu prac konserwatorskich i restauratorskich przy naszym instrumenie organowym. Obecni byli: przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku (Delegatura w Słupsku), wykonawca, pracownik Urzędu Miejskiego w Lęborku i proboszcz.

Więcej

ZJAZD MINISTRANTÓW W ELBLĄGU

Wtorek, 28 października 2014

18 października 2014 r. w Elblągu o. Robert Twardokus -  Asystent Powołaniowy – zorganizował Zjazd Ministrantów z całej naszej Prowincji Zakonnej. 

Więcej

DIALOG MIĘDZYRELIGIJNY w Lęborku

Piątek, 24 października 2014

 22 października 2014 roku, w ramach XI Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej licznie zgromadzona w sali „mechanika” lęborska młodzież miała okazję porozmawiać o podstawach religii mojżeszowej i religii muzułmańskiej.

Więcej

Ekumenizm. Tydzień misyjny.

Środa, 22 października 2014

Ojciec Roman Zioła OFMConv, franciszkanin, proboszcz Sanktuarium św. Jakuba w Lęborku, mówi o ekumenizmie i dialogu międzyreligijnym.

Magdalena Anna Golon: „Wierzę w jeden, powszechny, apostolski Kościół”. Co to właściwie znaczy dla nas, wierzących? 

Więcej

Spotkanie z Grzegorzem Górnym

Sobota, 18 października 2014

 Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Górnym - reporterem, eseistą, publicystą, reżyserem, producentem filmowym i telewizyjnym.  

Więcej

Nabożeństwo Ekumeniczne - zaproszenie

Środa, 15 października 2014

 „Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus”                   I Kor 3,11

Więcej

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony