Aktualności

Aktualności

Jubilat - brat Michał

Środa, 19 marca 2014

  Brat Michał skończył dzisiaj 19 marca 2014 r. - 88 lat! Dziękujemy Bogu za brata Michała!

Więcej

Warsztaty tańca uwielbieniowego

Poniedziałek, 10 marca 2014

 Serdecznie zapraszamy na warsztaty tańca uwielbieniowego, które poprowadzi DIAKONIA TAŃCA Szkoły Nowej Ewangelizacji z Koszalina.

Więcej

Franciszkańskie rekolekcje internetowe

Niedziela, 9 marca 2014

Od Środy Popielcowej (5 marca) ruszył kolejny cykl franciszkańskich rekolekcji internetowych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne noszą tytuł „Twoje miłosierdzie”. Rozważania głoszą franciszkanie pracujący na Litwie.

Więcej

Wielkopostny Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca

Niedziela, 9 marca 2014

Tradycyjnie od lat w pierwszą sobotę Wielkiego Postu Rycerze Niepokalanej mają swój Dzień Skupienia. W dniu 8.marca br. przeżywaliśmy go wspólnie z członkami Żywego Różańca.

Więcej

Zaproszenie - dzień skupienia...

Sobota, 1 marca 2014

 Członków RYCERSTWA NIEPOKALANEJ oraz Członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy na wielkopostny DZIEŃ SKUPIENIA w pierwszą sobotę Wielkiego Postu 8 marca br. na godz. 11.00 do naszego Sanktuarium.


Więcej

W intencji Ukrainy...

Środa, 26 lutego 2014

Odpowiadając na apel biskupów franciszkanie włączają się w modlitwę za Ukrainę. Tragiczne wydarzenia w kraju naszych wschodnich sąsiadów skłaniają osoby wierzące do zwrócenia się do Pana Boga o Jego pomoc w tej sytuacji. 

Więcej

Punkt Wsparcia Rodzinie

Poniedziałek, 24 lutego 2014

 Wraz z Urzędem Miejskim i Stowarzyszeniem „Szansa” dzisiaj tj. 24 lutego 2014 otwieramy w domu parafialnym Punkt Wsparcia Rodziny. Koordynatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej

Obraz Nawiedzenia

Czwartek, 20 lutego 2014

Przedstawiamy zdjęcia z peregrynacji Kopii Ikony Jasnogórskiej - cudownego Obrazu matki Bożej...

Więcej

Kopia Ikony Jasnogórskiej w klasztorze i w Sanktuarium

Sobota, 15 lutego 2014

W dniu 20 lutego (w czwartek) ok. godz. 9.00 przeniesiemy Obraz z kaplicy klasztornej do naszego Sanktuarium. Następnie po Mszy Świętej rozpocznie się czuwanie. O godz. 16.00 nabożeństwo i o godz. 17.00 pożegnanie kopii Ikony Jasnogórskiej. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Przyjaciół naszego Sanktuarium Św. Jakuba Ap. do modlitwy przed Obrazem Jasnogórskim. 

Więcej

Dzień Chorych

Piątek, 7 lutego 2014

11 lutego (we wtorek) w Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

 

Więcej

Modlitwa za Ukrainę

Sobota, 25 stycznia 2014

 Zapraszamy Parafian i Sympatyków naszej parafii do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie. Czuwanie odbędzie się jutro 26 stycznia br. w  niedzielę od godz. 16.00 – do 17.00 w naszym Sanktuarium. 

Więcej

Rekolekcje dla małżeństw i weekendowy kurs przedmałżeński

Piątek, 24 stycznia 2014

  Zapraszamy na rekolekcje dla małżeńst "KOCHAĆ PRAWDZIWIE..." w dniach od 7 do 9 lutego 2014 r. oraz weekendowy kurs przedmałżeński w dniach od 28 lutego do 2 marca 2014 r.

Więcej

Spotkanie świąteczne MI

Czwartek, 16 stycznia 2014

 W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej spotkało się na tradycyjnym opłatku.Spotkanie to rozpoczęto Mszą Św. o godz.15,oo, a następnie w domu parafialnym przy dźwiękach gitary i śpiewie kolęd zaintonowanych przez p.Marcina - naszego organistę składano życzenia. Uroczystość tą uświetniła obecność o. Romana Zioły - naszego Proboszcza, o. Anzelma Grabowskiego - opiekuna Stowarzyszenia, o. Piotra Matuszaka - rektora WSD oraz Grzegorza Kordka z WSD.

 
Więcej

Dane za rok 2013

Środa, 8 stycznia 2014

DANE STATYSTYCZNE ZA ROK 2013 W PARAFII ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA W LĘBORKU

 

Więcej

Królowie oddali pokłon i złożyli dary...

Wtorek, 7 stycznia 2014

 Trzej Królowie - którzy przemierzyli trasię z Lubowidza do Mostów - przyszli do Lęborskiego Greccio - Żywej Szopki w Lęborku.

Więcej

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony