Aktualności

Aktualności

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych

Piątek, 13 marca 2015

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej o. Janusza Jędryszka z Pustelni na Górze Polanowskiej, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne.

 

 

Więcej

W 70 rocznicę...

Wtorek, 10 marca 2015

W 70 Rocznicę Wydarzeń w dniu 10 marca 2015 r. zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 w Sanktuarium Św. Jakuba Ap. w Lęborku w intencji osób zamordowanych na terenie ówczesnej plebanii, następnie o godz. 10.00 na odsłonięcie tablicy na budynku klasztoru.
Więcej

"The Human Experience"

Piątek, 27 lutego 2015

W niedzielę 1 marca 2015 r. będziemy gościć w naszej Parafii pana Macieja Sykę, odpowiedzialnego w Europie za ewangelizację filmem pt. “Wszystko o człowieku”. 

Więcej

“NAMRQCENIE” na FranciszkanieTV

Poniedziałek, 16 lutego 2015

Telewizja FranciszkanieTV przygotowała jak co roku wielkopostne rekolekcje internetowe, które oglądać można codziennie od dziś do Niedzieli Zmartwychwstania. W tym roku wygłosi je Wikariusz Prowincji o. Leszek Łuczkanin.

 

Więcej

Rozmowa z księdzem Jackiem Socha

Niedziela, 8 lutego 2015

ORDO VIRGINUM – STAN DZIEWIC

Z adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II Vita consecrata (7): „Radością i nadzieją napawa fakt, że znów rozkwita dziś starożytny stan dziewic Bogu poświęconych, którego istnienie w chrześcijańskich wspólnotach jest poświadczone od czasów apostolskich. Dziewice konsekrowane przez Biskupa łączą się szczególną więzią z Kościołem lokalnym, któremu służą z poświęceniem, chociaż pozostają w świecie. Żyjąc osobno lub wespół z innymi, są szczególnym eschatologicznym wizerunkiem niebiańskiej Oblubienicy i przyszłego życia, w którym Kościół zazna wreszcie pełni miłości do Chrystusa-Oblubieńca.

Więcej

Mali Rycerze - bravo....

Wtorek, 20 stycznia 2015

Gratulacje dla Małych Rycerzy - którzy zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych w XI Lęborskim Miejskim Przeglądzie Jasełek. 

Więcej

Pielgrzymki - Ziemia Święta, Fatima, Santiago de Compostela...

Poniedziałek, 19 stycznia 2015

 Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15 – 22.03.2015 w kwocie promocyjnej 2690 zł + 80 USD + dojazd do Warszawy – oraz pielgrzymkę kaszubską do: FATIMY – SANTIAGO DE COMPOSTELA w dniach 24.09 – 1.10.2015.

Więcej

Kolędowanie - Żywa Szopka 2014/2015

Sobota, 3 stycznia 2015

Już po raz drugi Miasto Lębork (Lęborskie Centrum Kultury FREGATA) wraz z Parafią Św. Jakuba Apostoła przy udziale Parafii Św. Brata Alberta z Mostów zorganizowało Lęborskie Greccio - Żywą Szopkę na Placu Pokoju w Lęborku.

Więcej

Życzenia noworoczne

Środa, 31 grudnia 2014

"Wyśpiewuj, Córo Syjońska! Podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem! Pan, Król Izraela, jest pośród ciebie". So 3, 14.15b

Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Znajomi, Goście Sanktuarium Św. Jakuba Ap. w Lęborku,

Więcej

Muzycy Luxtorpedy zagrają kolędy w Lęborku

Piątek, 19 grudnia 2014

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu ZESPOŁU W SKŁADZIE. Grupę tworzą członkowie czołowych  wykonawców polskiej sceny muzycznej, między innymi: Luxtorpedy, 
Więcej

Spowiedź przedświąteczna

Piątek, 19 grudnia 2014

 W naszym Sanktuarium jeszcze okazja do przedświątecznej Spowiedzi Świętej – w niedzielę 21 grudnia br.  na wszystkich Mszach Świętych,

Więcej

Konkurs - najpiękniejszy stroik

Wtorek, 2 grudnia 2014

„Pomocnicy Świętego Mikołaja II” Prywatne Przedszkole Językowe „Tęczowa Kraina” ogłasza  konkurs na   NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY. Do udziału w konkursie zapraszamy Przedszkola oraz  Szkoły Podstawowe z Powiatu Lęborskiego 

Więcej

Zaproszenie - rekolekcje w Gdańsku

Poniedziałek, 1 grudnia 2014

 Jak mimo samotności cieszyć się życiem? Co zrobić gdy samotność boli? Samotność nie-wybrana, nieakceptowana, odczuwana jako pusta i brak, połączona z dotkliwym bólem jest wrogiem duszy. Ujawnia braki w dobrym przyjęciu siebie i własnego losu – w miłości. Gdy uczucie i stany samotności są jak wyrok, niechciane i uciążliwe, szamoczemy się i walczymy. Tak naprawdę jest to walka ze sobą. Biblia mówi, że „nie jest dobrze, aby człowiek był sam”. A zatem jak radzić sobie z samotnością? Jak unikać pułapki osamotnienia? Czy można przyjąć samotność jako dar? Kto może Cię uratować od bólu samotności? Czy sam/a, musi oznaczać samotny/a?

Więcej

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony