Aktualności

Aktualności

Zaproszenie - rocznica urodzin Ks. Szczepana Gracza

Wtorek, 29 lipca 2014

 W imieniu władz samorządowych miasta Lęborka i powiatu lęborskiego oraz Franciszkanów i zarządu lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego serdecznie zapraszam na uroczystości poświecone Szczepanowi Graczowi - działaczowi społecznemu i patriocie związanemu z Ziemią Lęborską 

Więcej

Kolejny dzień odpustowy...

Sobota, 26 lipca 2014

Przedstawiamy releacje fotograficzną z dni odpustowych Św. Jakuba Starszego Apostoła.

fot. Piotr Deyna  

Więcej

Marsz Pokoju...

Piątek, 25 lipca 2014

 24 lipca br. odbył się coroczny Marsz Pokoju, który zgromadził wspólnoty chrześcijańskie.

Więcej

Dni Św. Jakuba rozpoczęte....

Czwartek, 24 lipca 2014

 W dniu 23 lipca br. w Lęborku w Sanktuarium Św. Jakuba Starszego Apostoła odbyło się spotkanie Proboszczów (kustoszy), Parafian z Parafii Św. Jakuba Ap. z Polski z okazji 800. rocznicy pielgrzymki Św. Franciszka z Asyżu do Santiago de Compostela. 

Więcej

Lęborskie Dni Św. Jakuba Apostoła

Sobota, 19 lipca 2014

Zapraszamy na obchody Lęborskich dni Św. Jakuba Apostoła - na Odpust świętego Jakuba Starszego Apostoła do Lęborka w dniach od 23 do 27 lipca 2014 r. 

Więcej

Pielgrzymka Rowerowa

Czwartek, 10 lipca 2014

Ojcowie Franciszkanie zapraszają na VI Franciszkańską Pielgrzymkę Rowerową z Lęborka do Łeby „Od Jakuba do Jakuba“. Wyruszy ona w sobotę 26 lipca o godz. 09.00 spod Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

Więcej

Obchody 800-lecia

Niedziela, 6 lipca 2014

Zapraszamy w dniu 23 lipca br. w środę na obchody 800. rocznicy pielgrzymki Św. Ojca Franciszka do Santiago de Compostela. Zapraszamy Parafian, Księży z całej Polski z Parafii Św. Jakuba do Lęborka do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

Więcej

Wieża na nowo odkryta...

Czwartek, 26 czerwca 2014

  Zapraszamy do galerii zdjęć zrobionych przez pana Marcina Majchrzaka. Zdjęć niezwykłych - pokazujących wieżę naszego kościoła Św Jakuba Apostoła. 

 
Więcej

Zaproszenie - III Marsz dla Życia i Rodziny

Czwartek, 19 czerwca 2014

Pragniemy serdecznie zaprosić , na III LĘBORSKI MARSZ DLA  ŻYCIA I RODZINY. Marsze dla Życia i Rodziny, organizowane w ponad stu dwudziestu polskich miastach, są przede wszystkim świętem rodzin, stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.  

Więcej

Maria Vadia - kroczyć w objawieniu.

Czwartek, 19 czerwca 2014

   „Kroczyć w objawieniu. Nie analizować zbyt wiele. Analiza to paraliż. Tam gdzie Duch Pański tam wolność. Musimy być jak dzieci!” woła ewangelizatorka Maria Vadia. Te zawołania zdają się pochodzić wprost z Serca kochającego Boga, który posługując się tą kobietą ukazuje się żywy i bardzo bliski.

 
Więcej

Człowiek a gender...

Piątek, 30 maja 2014

Od pewnego czasu wszyscy słyszymy o gender: 
gender tu, gender tam, gender w telewizji, gender w gazetach.
Czym jest gender ? Co niesie za sobą ? Czy dotyka naszych rodzin? 
Jaki ma wpływ na nasze dzieci ich edukację i przyszłość? 
Przyjdź i uzyskaj odpowiedzi na te i inne nasuwające się pytania.

Więcej

Czuwanie - Zesłanie Ducha Świętego

Piątek, 30 maja 2014

Zapraszamy Parafian, Przyjaciół naszego Sanktuarium, Wspólnoty, Grupy duszpasterskie na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 7 czerwca br. o godz. 18.00. 

Więcej

Maria Vadia w Lęborku

Wtorek, 20 maja 2014

 W dniu 19 maja br. w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych zebrało się ponad 500 osób na spotkaniu z Marią Vadią z USA. Byliśmy świadami uzdrowień, spontanicznej radości, nadziei, miłości dokonanej przez Żywego Jezusa Chrystusa. Wielu uczestników spotaknia wyznało - że Jezus jest ich Panem.

 
Więcej

Zespół Wencel Band - zaproszenie

Środa, 14 maja 2014

 W V niedzielę Wielkanocną 18 maja br. będziemy gościc w naszym Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła parafialny zespół Wencel Band z Darłówka pod wodzą o. Czesława. 

Więcej

Spotkanie z Marią Vadią

Sobota, 10 maja 2014

Zapraszamy na spotkanie z Marią Vadią z USA. Maria jest świecką misjonarką i ewangelizatorką. Spotkanie odbędzie się w dniu 19 maja br.

Więcej

Msza Św. dziękczynna

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014

27 kwietnia br. Lęborczanie i mieszkańcy powiatu lęborskiego o godz. 15.00 na Placu Pokoju uczestniczyli we Mszy Św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II. 

Więcej

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony