I Komunia Święta

I Komunia Święta

I - Komunia planowana jest na 14 maja 2023 r.

Najbliższe wydarzenia:

Zapraszamy rodziców oraz dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komuni Świętej w przyszłą niedzielę (12 marca) na Mszę Świętą o godz. 13. W trakcie Mszy nastąpi poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych. Po Mszy spotkanie organizacyjne, obecność obowiązkowa.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w niedzielę, 5 lutego, rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.00. Po spotkaniu możliwość odsprzedania i odkupienia używanych alb, ewentualnie wzięcie przymiarki na nowe alby. Podobnie w niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godz. 11.30 w domu parafialnym

Błogosławieństwo medalików w niedzielę, 4 grudnia o godz. 13.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Po Mszy św. śniadanie w Domu Parafialnym.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.

Pokój i dobro!

2 października 2022 r. odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie dla dzieci i rodziców w związku z przygotowaniami do Pierwszej Komunii Świętej. Poniżej znajdują się informacje, które przekazane zostały na tym spotkaniu i są wiążące dla wszystkich, którzy zgłosili się do Pierwszej Komunii.

KATECHEZA - dzieci uczestniczą w katechezie szkolnej w ciągu roku szkolnego, ponieważ przygotowanie przyparafialne nie zastępuje katechezy szkolnej, która podejmuje tematy około komunijne

SPOTKANIA FORMACYJNE - raz w miesiącu odbywać się będzie obowiązkowe spotkanie dla dzieci i rodziców.

UCZESTNICTWO W ŻYCIU PARAFII - nasza parafia żyje w ciągu roku nie tylko niedzielnymi Mszami świętymi, stąd obowiązkowo dzieci wezmą udział w: październikowych różańcach dla dzieci o godz. 16.30 (przynajmniej raz w tygodniu), w grudniowych roratach, czyli Mszach świętych o godz. 6:00 (przynajmniej raz w tygodniu) oraz marcowo-kwietniowych drogach krzyżowych w piątki o godz. 17:00 (obecność na wszystkich)

W każdą niedzielę o godz. 11:30 sprawujemy Msze świętą dedykowaną Rodzinom z dziećmi, stąd najbardziej zapraszam, aby dzieci uczestniczyły właśnie w niej. Natomiast jak najbardziej można uczestniczyć w innych Mszach świętych.

DZIENNICZEK OBECNOŚCI - na pierwszym spotkaniu rozdawane były dzienniczki obecności, które dzieci mają zabierać ze sobą na wszelkie obowiązkowe wydarzenia w kościele. Na tej podstawie jako opiekun przygotowań mogę stwierdzić, jakie Dziecko podjęło starania, by dobrze przygotować się do ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

ALBY - obowiązuje u nas jeden wzór alb. Istnieje możliwość odkupienia jej od starszych roczników bądź uszycie nowej. Sprawę podejmiemy na spokojnie po feriach zimowych

SKŁADKA - dla celów organizacyjnych wydarzenia Pierwszej Komunii Świętej umówiliśmy się na składkę w kwocie 350 zł, którą można zapłacić od razu w całości lub rozbić na raty.

RÓŻAŃCE, MEDALIKI, KSIĄŻECZKI, ŚWIECE - różańce i medaliki (Matki Bożej lub krzyżyki) rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie, aby wybrane zostały te, które podobają się dzieciom. Różańce poświęcimy 16 października (informacja wyżej), a medaliki poświęcimy w innym czasie. Książeczki do nabożeństwa zakupione zostaną ze składki komunijnej. Do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych potrzebne będą świece, które dzieci miały w dniu swojego chrztu świętego. W razie ich braku proszę o zakup we własnym zakresie.

FORMALNOŚCI -  do końca listopada należy załatwić formalności takie, jak:

- akt chrztu dziecka (jeżeli było chrzczone w innym kościele, niż parafia św. Jakuba Apostoła w Lęborku)

- zgoda pisemna z parafii zamieszkania (jeżeli dziecko mieszka w innej parafii niż nasza. Chodzi tu o zamieszkanie, a nie zameldowanie)

 

Za przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej odpowiedzialny jest o. Karol Rzeźnicki, wikariusz parafii

nr konta na wpłaty składek 82 1240 3800 1111 0010 6139 8132 

         

 

 

Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła w Lęborku


Niestety, ale w wybranym terminie nie ma jeszcze intencji mszalnych.

Przejdź do góry strony